Ogłoszenia na 19 grudnia 2021

1. W środę o 18.00 Nowenna do MB Nieust. Pomocy. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia: nie ma Mszy świętych wieczornych, zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a wieczerzę wigilijną rozpocznijmy od wspólnej modlitwy i odczytania Ewangelii o Narodzeniu Pańskim; w sobotę Narodzenie Pańskie: Msze jak w niedzielę, za tydzień Święto Świętej Rodziny. Ofiary składane wtedy na tacę przeznaczone są na fundusz stypendialny naszej diecezji.

2. Zapraszamy na ostatnie Roraty: dla dzieci w poniedziałek i wtorek o 17.15, dla dorosłych od poniedziałku do czwartku o 18.00.

3. W środę o 17.00 w górnym kościele zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty. To taka spowiedź „last minute”. Poinformujmy o tym wszystkich zainteresowanych. Msze św. tego dnia w kaplicy „Betlejemce”.

4. W związku z panującą sytuacją pandemiczną w tym roku zapraszamy na jedną z dwóch Pasterek w piątek: o godz. 21.00 lub 23.00.

5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary przy tej okazji składane przeznaczone są na spłacenie nowych okien w świątyni. Są też ostatnie świece Caritas i diecezjalne kalendarze ścienne na rok 2022.

6. W najbliższy czwartek kapłan odwiedzi chorych, którzy nie mogą wychodzić z domu, z Najśw. Sakramentem. Można ich zgłaszać po Mszy św. w zakrystii.

7. Podobnie jak w ubiegłym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej „od drzwi do drzwi”, by nikt nie miał pretensji o roznoszenie wirusa. Będziemy jednak zapraszać na Msze św. w poszczególne dni w intencji mieszkańców wyznaczonych ulic ze  specjalnym błogosławieństwem. Bardzo nam na tych nabożeństwach zależy. Księża będą mogli tego dnia odwiedzać wiernych tylko na wyraźną prośbę. Szczegóły za tydzień.

8. Kilkanaście osób przygotowało tegoroczne dekoracje świąteczne w naszym kościele. Powstały dwie szopki: w górnym i dolnym kościele. Bardzo dziękuję wszystkim Paniom i Panom, że nie narzekają, angażują swój czas i siły. „Bóg zapłać”.

9. Zakończył się montaż 10 okien w dolnej kaplicy przy zakrystii. Koszt: 17 tys. złotych. Na wiosnę będą wymieniane okna u góry.

10. Do „Gościa Niedzielnego” dołączona jest niezwykła płyta: polskie karmelitanki bose z Islandii grają i śpiewają kolędy. Do „Niedzieli” dołączony jest śpiewniczek kolędowy. Tygodniki mają różną cenę.

11. Niedzielny suchar: rozmowa znajomych. On: od niedawna mam królika, wabi się Pasztet. Ostatnio jakiś markotny i nerwowy. Ona: no co się dziwisz? W końcu święta idą...

Niech na naszych stołach w Wigilię nie braknie karpi i innych ryb, a następnego dnia pasztetów i innych wyśmienitych mięs oraz potraw z warzyw i owoców. Dobrego, bezcovidovego i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!