Ogłoszenia na 21 listopada 2021

1. W tym tygodniu: dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi, dzisiaj odpust na Klimontowie. W poniedziałek – wspomnienie św. Cecylii; środa – świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy, o 18.00 zapraszamy na Mszę św. z Nowenną do MB Nieust. Pomocy, to także Msza św. zbiorowa; za tydzień I niedziela Adwentu. Najbliższa niedziela to także Niedziela Serca dla Parafii. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy modlą się za naszą wspólnotę parafialną i którzy składają ofiary na potrzeby parafii i jej funkcjonowanie. Msze św. w dni powszednie są w kaplicy dolnej „Betlejemce”.

2. Przypominamy, że w tym roku Adwentowy Dzień Spowiedzi planujemy na 6 grudnia (poniedziałek) od godz. 8.30 rano i od 17.00 po południu.

3. Dziękuję mieszkańcom ul. Spadochroniarzy za posprzątanie naszej świątyni parafialnej.

4. W przedsionku (kruchcie) naszego kościoła od kilku dni wisi tablica informacyjna z podstawowymi danymi o naszej parafii. Teraz została ona podświetlona dzięki naszej niezastąpionej trójce: Waldemar Paździor, Franciszek Popowski i Marek Nimmergut. W prezbiterium naszego kościoła wymienione zostały stare gniazda mikrofonów. Firma pana Adama Wiorka z Jaworzna dostarczyła też nowy, dodatkowy mikrofon na statywie. Posłuży on docelowo w przyszłości przy miejscu przewodniczenia.

5. Do naszej parafii dotarły już świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W Wigilię Bożego Narodzenia zapalane są one na polskich stołach na znak solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Wpływy uzyskane z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przeznaczone są na letni wypoczynek, całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, na pomoc edukacyjną. Caritas przeznacza 10 groszy z każdej świecy na pomoc dzieciom z zagranicy. Ofiary za świece wynoszą, podobnie jak rok temu: mała świeca 7 zł., duża  18. Oczywiście jest to ofiara, więc każda złotówka więcej, to konkretna pomoc. Świece można dostać przy wyjściu z kościoła. Ubiegłoroczne świece można zapalić na grobach naszych bliskich na cmentarzu.

6. Za tydzień o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych i starszych.

7. Niedzielny suchar: wnuczka pyta babcię czytającą horoskop: - Babciu, powiedz mi szczerze, czy ty w to wierzysz? / - Ależ skąd dziecko! My, Lwy, jesteśmy w tym miesiącu bardzo nieufne.

Dobrej, spokojnej niedzieli i ostatniego tygodnia roku liturgicznego wszystkim życzymy. Szczęść Boże!