Ogłoszenia na 10 października 2021

1. Dzisiaj przypada XXI Dzień Papieski organizowany przez Fundację “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Obchodom tegorocznego Dnia Papieskiego przyświeca hasło “Nie lękajcie się!” (Non abiate paura) – słowa te św. Jan Paweł II wypowiedział w homilii inaugurującej jego pontyfikat 22 października 1978 r. na placu św. Piotra w Rzymie. Obchodom Dnia Papieskiego towarzyszy coroczna zbiórka środków na stypendia edukacyjne dla młodych, zdolnych, niezamożnych osób z małych miejscowości. Ofiary można złożyć do puszki przy wyjściu z kościoła.

2. W tym tygodniu: w środę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana, o godz. 18.00 Msza św. z Nowenną do MB Nieust. Pomocy; czwartek – Dzień Edukacji Narodowej czyli Dzień Nauczyciela; piątek – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła; sobota – św. Jadwigi Śląskiej.

3. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwo różańcowe rozpoczynają się o godz. 17.00 w dni powszednie i o 17.30 w niedziele. Dzieci z rodzicami i dziadkami zapraszamy we wtorki i czwartki o 17.00.

4. Od dzisiaj można złożyć wypominki roczne, półroczne i oktawalne. Ofiara za wypominki oktawalne jest dobrowolna. W przypadku wypominków rocznych ofiara za jednego zmarłego wynosi tyle, co za Mszę św. Ofiara za wypominki półroczne (do końca kwietnia) to połowa tej sumy. Wypominki roczne lub półroczne polegają na tym, że przed wyznaczoną niedzielną Mszą św. kapłan wymienia zmarłych z imienia lub nazwiska. Nie będzie wypominek przed Mszą św. o 18.00, ponieważ często jest wtedy jeden ksiądz, który powinien wtedy spowiadać. Jeżeli my teraz modlimy się za zmarłych, to Boża Sprawiedliwość sprawi, że za nas również ktoś z naszych bliskich będzie się modlił. Gdy Pan powoła nas do wieczności, wtedy nic nam nie będzie potrzebne, tylko modlitwa za nasze zbawienie. Wypominki prosimy składać w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej. U pana kościelnego są gotowe kartki na wypominki oktawalne. Nazwiska zmarłych na wypominki roczne lub półroczne trzeba podyktować.

5. Przypominamy osobom które opiekują się grobami  na cmentarzu, aby zainteresować się grobami opuszczonymi. Prosimy o zgłaszanie się do administracji cmentarza (w kancelarii parafialnej) z dokumentami potwierdzającymi opłatę na 20 lat i potwierdzenie czy nadal tym grobem ktoś się będzie zajmował.

6. W zakrystii zmodernizowana została instalacja elektryczna. Firma pana Adama Wiorka wymieniła m.in. dwie stare rozdzielnice, zamontowała podświetlane włączniki, zamontowała również gniazdko mikrofonowe obok miejsca przewodniczenia czyli krzeseł dla celebransów. W przygotowaniu jest duża plansza z podstawowymi informacjami o naszej parafii, która zawiśnie w przedsionku naszego kościoła. Bardzo dziękuję za prace przy wykopaniu rowu pod kabel p. Franciszkowi Popowskiemu.

7. Niedzielny suchar: Akcja w sklepie: - Poproszę cukier w kostkach. / - Nie ma. / - To poproszę jakąś inna tanią bombonierkę dla teściowej.

Dobrego tygodnia życzymy Parafianom i Gościom. Szczęść Boże!