Ogłoszenia duszpasterskie na 25 lipca 2021

1. W tym tygodniu: dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii. Dzisiaj także po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów w dzień św. Krzysztofa. Po błogosławieństwie końcowym, w czasie pieśni, proszę użytkowników tych pojazdów, by udali się w ich pobliże. Dziękuję za złożone przy tej okazji ofiary. Natomiast do puszki przy drzwiach kościoła można złożyć datek na pomoc powodzianom. W poniedziałek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP; w środę o 18.00 Msza św. zbiorowa z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; czwartek – wspomnienie św. Marty; sobota – św. Ignacego z Loyoli.

2. Bardzo dziękujemy za wszelkie dary duchowe i materialne, które wspierają naszą parafialną wspólnotę. Niech dobry Bóg wynagrodzi każdy gest życzliwości i troski. Dziękujemy wszystkim sprzątającym kościół i dbającym o kwiaty. Gorąco prosimy o ofiarowanie Panu Bogu trochę więcej czasu i przeznaczenie go na częstsze uczestnictwo we Mszy Świętej w tygodniu, o codzienne odmawianie różańca, o lekturę czasopism katolickich, aby pogłębić i rozwinąć nasze życie wiary.

3. Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTY i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce w środę czyli 28 lipca. Szczegóły na plakacie, na ulotkach przy wyjściu z kościoła i w internecie.

4. W kancelarii parafialnej we wtorki i czwartki po Mszy św. wieczornej można się zapisać na Pieszą Pielgrzymkę Zagłębiowską od 23 do 25 sierpnia.

5. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Mateusz Rokita z parafii Podw. Krzyża Św. w Sosnowcu i Dominika Małgorzata Dobosz z naszej parafii; Tadeusz Kałdowski i Karolina Książek, oboje mieszkają aktualnie w parafii św. Stanisława BM w Bytomiu.

6. „Do swojej rodzinnej miejscowości położonej w ziemi dobrzyńskiej, niedaleko Rypina w województwie kujawsko – pomorskim, podziwiania krzyżackich zamków i kąpieli w jeziorze zaprasza ks. Arkadiusz Witkowski” – czytamy we wstępie do obszernego artykułu w dodatku diecezjalnym do najnowszego numeru „Niedzieli”. W nowy numer „Niedzieli” z opowieścią ks. Arkadiusza o rodzinnych stronach można się zaopatrzyć u naszego pana kościelnego.

7. Wszystkim Krzysztofom, Joachimom, Annom, Martom i innym solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Niech MB Wspomożenia Wiernych wyprasza wszystkim Parafianom i Gościom potrzebne łaski. Szczęść Boże!