Ogłoszenia duszpasterskie na 4 października 2020

1. W tym tygodniu: w poniedziałek – św. Faustyny Kowalskiej; środa – wspomnienie NMP Różańcowej, to także 12 rocznica śmierci ks. bp Adama Śmigielskiego, o 18.00 Nowenna do MB Nieust. Pomocy. Dzisiejsze ofiary do puszki zostaną przeznaczone na dzieła Caritas, m.in.: schronienie dla ponad 200 osób każdego dnia, w tym także dzieci, ciepły posiłek, który dla wielu jest jedynym w ciągu dnia, rehabilitację niepełnosprawnych, opiekę nad dziećmi i osobami starszymi.

2. Październik nazywany jest miesiącem różańcowym. Kościół w tym czasie szczególnie zaleca tę prostą i zarazem głęboką modlitwę. W naszej parafii zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 17.30. We wtorki i czwartki w sposób szczególny zapraszamy na to nabożeństwo dzieci z rodzinami. Poszczególne części różańca będziemy odmawiać po kolei według kalendarza, a więc po kolei część radosną, światła, bolesną i chwalebną, a później od nowa. Kalendarz tajemnic jest w gablotce i w internecie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

3. Pary planujące w najbliższych miesiącach zawarcie małżeństwa zapraszamy do udziału w PreKanach w parafii na Klimontowie przez trzy niedziele od 18 października. Obowiązuje wcześniejsze zgłoszenie się na specjalnym formularzu, który dostępny jest na stronie internetowej naszej parafii. Tam też więcej szczegółów.

4. Od najbliższej niedzieli, 11 października, zapraszamy młodzież naszej parafii, licealistów, studentów, młodzież pracującą na serię spotkań integracyjno-formacyjnych mających formę duszpasterstwa akademickiego. Zaczynamy po Mszy świętej o godzinie 18.00. Wszelkie informacje u ks. Arkadiusza.

5. Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o godzinie 11.00 w kościele.

6. Spotkanie rodziców klas trzecich dotyczące Pierwszej Komunii w najbliższą niedzielę 11 października po Mszy świętej o 11.30.

7. Trwa modernizacja oświetlenia prezbiterium w kościele głównym i w kaplicy dolnej czyli „Betlejemce”. W kaplicy dolnej zdemontowane zostały już stare świetlówki. Panowie Waldemar Paździor i Franciszek Popowski zamontują w to miejsce ekonomiczne oświetlenie ledowe. Panu Adamowi dziękuję za uszczelnienie okien na plebanii. Marek Nimmergut dokończył montaż oświetlenia w kościele głównym. „Bóg zapłać” za te prace.

8. Na tablicy ogłoszeń i w internecie są przypomnienia związane z panującym nadal stanem pandemii.

9. Stare przysłowie powiada, że gdy październik ciepło trzyma, zwykle mroźna bywa zima. Mimo wszystkim życzymy dużo ciepła na dworze i w sercu. Niech Matka Boża Wspomożenia Wiernych wyprasza wiele łask. Szczęść Boże!