Ogłoszenia duszpasterskie na 27 września 2020

1. Dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy; w poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika; wtorek – święto świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; środa – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła, o 18.00 Msza św. zbiorowa z Nowenną do MB Nieust. Pomocy; czwartek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus; piątek – świętych Aniołów Stróżów. W pierwszą niedzielę października będziemy zbierać ofiary do puszki, które zostaną przeznaczone na dzieła Caritas, m.in.: schronienie dla ponad 200 osób każdego dnia, w tym także dzieci, ciepły posiłek, który dla wielu jest jedynym w ciągu dnia, rehabilitację niepełnosprawnych, opiekę nad dziećmi i osobami starszymi.

2. W czwartek rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przed wystawionym Najśw. Sakramentem codziennie o godz. 17.00, a w niedzielę o 17.30. Za wspólnotowe odmówienie różańca można uzyskać odpust zupełny.

3. W tym tygodniu jest też I piątek miesiąca. O godz. 16.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. O 17.00 różaniec i Msza św. ku czci Serca Pana Jezusa. W sobotę ks. Arkadiusz odwiedzi chorych w ich domach. Proszę jednak zgłosić takie pragnienie przez sąsiadów i znajomych w zakrystii po Mszach św.

4. Dzisiaj trzydzieścioro dzieci z klasy czwartej przystąpiło do I Komunii św. Do piątku uczestniczyć będą o godz. 18.00 w Mszach w ramach tzw. Białego Tygodnia. Dzieci gromadzą się przed kościołem lub, gdyby padało, w jego przedsionku, by wspólnie wejść do świątyni. Dziękuję rodzicom za każdą chwilę poświęconą także na religijne wychowanie i za każdy dobry przykład. „Bóg zapłać” p. Annie Paździor za trzyletnią katechizację, a ks. Arkadiuszowi Witkowskiemu za przygotowanie dzieci do uroczystości. Bardzo dziękuję dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom za dar dla parafii z okazji tego wydarzenia: komplet dziesięciu lekcjonarzy, z których w czasie liturgii czyta się fragmenty Pisma św.

5. Uczniowie naszej szkoły, którzy chcieliby aktywnie uczestniczyć w życiu parafii, a swoim śpiewem upiększać liturgię, są zaproszeni na próbę scholi w piątek o godzinie 15.30 w budynku szkoły.

6. Dzisiaj Niedziela Serca dla naszej parafii. Wszystkie działania prowadzone w naszej parafii polecamy modlitwie oraz trosce całej naszej wspólnoty. Trwa modernizacja oświetlenia prezbiterium zarówno w głównym kościele, jak i w dolnej kaplicy. Dziękuję panu Marcinowi za trwającą wymianę oświetlenia wokół krzyża i obrazu nad tabernakulum w górnym kościele na ledowe. W kaplicy dolnej zdemontowane zostały stare świetlówki. Panowie Waldemar Paździor i Franciszek Popowski zamontują w to miejsce ekonomiczne oświetlenie ledowe. „Bóg zapłać” za te prace. Dziękuję także pani Weronice Forma, która z koleżankami zadbała o świeże obrusy na ołtarzu.

7. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Mateusz Jas, parafia św. Andrzeja Boboli w Sosnowcu i Paulina Bojacz, parafia tutejsza.

8. Na tablicy ogłoszeń i w internecie są przypomnienia związane z panującym nadal stanem pandemii.

9. „Daj mi poznać Twoje drogi, Panie, naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami” – modli się psalmista. Niech to także staną się słowa modlitwy wszystkich obecnych na niedzielnej Eucharystii. Życzę wielu Bożych łask, opieki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Chorym, którzy nie mogą przyjść do świątyni proszę przekazać słowa pozdrowień. Dobrego tygodnia. Szczęść Boże!