Ogłoszenia duszpasterskie na 6 września 2020

1. W tym tygodniu: we wtorek – święto Narodzenia NMP; środa – o 18.00 Nowenna do MB Nieust. Pomocy. Papież Franciszek zdecydował, że zbiórka dla Ziemi Świętej, która tradycyjnie odbywała się w Wielki Piątek, w tym roku będzie miała miejsce do puszki w niedzielę poprzedzającą święto Podwyższenia Krzyża, czyli 13 września.

2. Przypominamy: w dni powszednie Msze św. o godz. 17.30 i 18.00, w niedziele: o 8.00; 10.00; 11.30 i 18.00. Kancelaria parafialna czynna we wtorki i czwartki o godz. 16.30. Intencje mszalne można też zamówić po Mszach św. w zakrystii. Intencje mszalne na przyszły rok będzie można zamówić od przyszłej niedzieli. Naprawiony został mechanizm jednego z dzwonów naszego kościoła. Na naprawę czeka elektronika największego z dzwonów.

3. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 11.30 poświęcone zostaną tornistry, torby, podręczniki i wszelkie pomoce szkolne. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych także w dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30. Na razie nie ustalony został natomiast termin bierzmowania.

4. Na tablicy ogłoszeń i w internecie są przypomnienia związane z panującym nadal stanem pandemii.

5. W najnowszej „Niedzieli” znajdziemy m.in. tekst o stronie internetowej parafii na Juliuszu i nie tylko. Taka mała niespodzianka…

6. Niedzielny suchar: spotyka się dwóch baców.
- Sąsiedzie, jak tam wasz nowy sołtys?
- Eee... jeszczem go po trzeźwemu nie widziol…
- Co, tak pije?
- On nie, ino jo!

Dobrej, trzeźwej niedzieli życzymy wszystkim: Parafianom i Gościom. Szczęść Boże!