Ogłoszenia duszpasterskie na 31 maja 2020

1. W tym tygodniu: dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii; poniedziałek – święto NMP, Matki Kościoła, to również Dzień Dziecka; środa – Świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, wieczorem o 18.00 Msza św. z Nowenną do NMP Nieust. Pomocy; czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; piątek – św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

2. Do niedzieli Trójcy Świętej czyli do przyszłej niedzieli trwa możliwość spowiedzi i  Komunii św. wielkanocnej. Obowiązek ten wynika z przykazania kościelnego.

3. Od wczoraj nie obowiązuje limit liczby wiernych w podczas Mszy i nabożeństw w kościołach. Zachowajmy jednak bezpieczne odległości. W kościołach wierni muszą zasłaniać usta i nos. Uroczystości weselne mogą się odbywać do 150 osób. Już dzisiaj także informuję, że procesja Bożego Ciała 11 czerwca będzie tylko wokół kościoła, co wynika z zarządzeń władz i Biskupa Sosnowieckiego. Możliwe jest wybudowanie czterech ołtarzy na placu kościelnym.

4. Bardzo dziękuję Bernadecie Wańskiej, Marianowi Michalczykowi i Józefowi Grapie za posprzątanie przed niedzielą naszej świątyni.

5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 18.00; w przyszłą niedzielę o 17.30. Wyjątkiem jest piątek w tym tygodniu. Z racji I piątku miesiąca o godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i spowiedź zakończona o 17.20 Litanią do Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o 18.00 nie będzie już nabożeństwa. o 17.00 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej.

6. Niedzielny suchar:
Sprzeczka małżeńska:
- Kiedy ja ci ustępuję - tłumaczy zmęczony mąż - to jest kompromis.
- No dobrze, a kiedy ja ustępuję tobie? - pyta żona.
- To jest cud!

Wszystkim mężom, żonom, dzieciom, samotnym życzymy wielu Bożych łask na ten tydzień i nie tylko. Szczęść Boże!