Ogłoszenia duszpasterskie na 24 maja 2020, Wniebowst. Pańskie / odpust NMP Wspom. Wiernych1. W tym tygodniu: wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, to także Dzień Matki; środa – o 18.00 Nowenna do NMP Nieust. Pomocy; piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej; w sobotę dwóch diakonów naszego diecezjalnego seminarium w sosnowieckiej katedrze przyjmie święcenia kapłańskie; w przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Św. Za tydzień także Niedziela Serca dla Parafii.

2. Do niedzieli Trójcy Świętej czyli 7 czerwca trwa możliwość spowiedzi i  Komunii św. wielkanocnej. Obowiązek ten wynika z przykazania kościelnego.

3. Dzisiaj nasza parafia przeżywa odpust. To takie imieniny parafii. W tym roku ze względu na panujący stan epidemii obchody mają skromny charakter. Przeżywamy je wyłącznie we własnym gronie. Po Mszy św. w intencji wszystkich Parafian o godz. 11.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i nabożeństwo majowe z odpustowym błogosławieństwem. Nie będzie już nabożeństwa majowego o godz. 17.30. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i modlitwę w intencji parafii: ks. Dariuszowi, pani organistce, panu kościelnemu, ministrantom, Żywemu Różańcowi, wszystkim ofiarodawcom składającym datki na rzecz parafii na tacę i konto bankowe. Dziękuję też sprzątającym i porządkującym teren przykościelny. Wczoraj były to panie: Katarzyna Gorgoń, Teresa Bachowska i Bernadeta Wańska. „Bóg zapłać”.

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 18.00; w przyszłą niedzielę o 17.30.

5. W maju zawsze w wyjątkowy sposób myślimy o mamach. To miesiąc szczególnie poświęcony Maryi – naszej Matce, której miłość rozważamy przez codzienną modlitwę Litanią Loretańską. I o tym przeczytamy w nowej „Niedzieli”. Śmierć to prywatny koniec świata, za którym tych, którzy nie odrzucili Bożego miłosierdzia, czeka nowy świat. Przypomina też o tym tekst w nowym „Gościu Niedzielnym”.

6. Dobrze jest dziękować Panu! To słowa z Psalmu 92. A zatem zatrzymaj się, chociaż zwolnij. On jest i czuwa, stwarza każdą Twoją chwilę. To co Cię raduje, te drobnostki codzienności. „Jak wielkie są dzieła Twoje, Panie, i jakże głębokie Twe myśli! Nie zna ich człowiek nierozumny i głupiec ich nie pojmuje”. To dziękczynienie chcemy zanosić razem z Maryją Wspmożycielką Wiernych, szczególną patronką naszej parafii. Niech Ona prowadzi nas wszystkich ku Temu, który w Niebo wstąpił, pokazując cel życia każdego człowieka. Amen.