Ogłoszenia duszpasterskie na 3 maja 2020

1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. To również 229 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – modlimy się za Ojczyznę. Jutro wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona m.in. strażaków i hutników; w środę – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, o godz. 18.00 Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieust. Pomocy; w piątek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika. głównego patrona Polski, tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w tych dniach dbają o nasz kościół parafialny, sprzątając, przygotowując liturgię. Na tablicy ogłoszeń i na internetowej stronie parafialnej umieściliśmy numer konta parafialnego.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 18.00; w niedzielę o godz. 17.30.

4. W nowej „Niedzieli” przeczytamy o Matce Bożej jako rzeczywistej Królowej Polski i o Kościele na froncie w walce z koronawirusem. Z kolei w „Gościu Niedzielnym” o tym, że Maryja jest często traktowana jako „wzmacniacz” próśb zanoszonych do Boga. A Ona jest „filtrem”, który zatrzyma prośby niezgodne z wolą Boga. Nic, tylko czytać!

5. Niedzielny suchar dla tęskniących za wizytą u fryzjera:
Przychodzi do fryzjera klient z bardzo przetłuszczonymi włosami. Fryzjer pyta:
- Dla pana strzyżenie, czy wymiana oleju?

Wszystkim na najbliższy tydzień życzymy wszelkich łask i niech Pan Bóg Wam błogosławi. Szczęść Boże!