10 przykazań właściwego stosunku do mediów

Ja, Pan, jestem twoim Bogiem, a nie telewizja lub jakiekolwiek inne medium.

1. Nie zapominaj nastawić anteny na świat nadprzyrodzony, na to, co w górze jest. Bóg dotrzymuje tego, co mówi i obiecuje, media nie.

2. Nie twórz fałszywych wyobrażeń o sobie, świecie i Bogu. Rzeczywistość jest często inna, aniżeli przedstawiają ją media.

3. Miej czas na Dobrą Nowinę. Tak wiele złych wiadomości dostarczanych przez media - przez dłuższy czas - nie zniesie żaden człowiek.

4. Nie zgub swoich bliźnich z oczu i nie strać wiary w ich dobrą wolę. Są oni lepsi niż ukazują ich media.

5. Nie miej upodobania w przemocy i gwałcie. Media nie mogą się bez nich obyć. A życie bez nich jest szczęśliwsze.

6. Trzymaj się mocno wyobrażenia świata i systemu wartości przekazywanych przez tradycję i do jakich sam dochodzisz. Media często je niszczą, niszczą też sacrum i wszelkie tabu.

7. Miej własną opinię na temat ważnych zagadnień życia i nie wierz wszystkiemu, co czytasz w prasie, słyszysz w radiu, oglądasz w telewizji i internecie. Media ubierając się w słowa i obrazy obiektywizmu, często są stronnicze, wiele w nich sensacji, jednostronności i półprawd, uprawiają propagandę.

8. Nie pozwól uzależnić się. Broń swojej wolności, zachowaj dystans i postawę krytyczną wobec tego, co czytasz, słyszysz, oglądasz. Właściciel koncernów medialnych, partie polityczne, potężni producenci i handlowcy przy pomocy mediów chcą pozyskać ciebie jako swego zwolennika, nabywcę swoich towarów i usług.

9. Nie patrz na innych, bądź panem samego siebie. Świat pełen ludzi potrzebuje niezależnych i w pełni rozwiniętych osobowości.

10. Nie uchylaj się od odpowiedzialności. Bohaterzy telewizyjni i filmowi mają życie wymyślone i za ciebie żyć nie będą.

 

Konto parafii

Pogoda

Pochmurno

10.14°C

Sosnowiec

Pochmurno
Wilgotnosc: 70%
Sr
Umiarkowany deszcz
4.98°C * 7.2°C
Czw
Pochmurno
2.27°C * 9.4°C
Pt
Deszczyk
1.79°C * 10.23°C
Sob
SP_WEATHER_RAIN_AND_SNOW
2.4°C * 7.54°C

Czytania

Odwiedziło nas

Dzisiaj: 963
Wczoraj: 1.273
Ten tydzień: 2.236
Zeszły tydzień: 9.620
Ten miesiąc: 24.380
Ubiegły miesiąc: 54.858
Razem: 3.635.645

Niedzielny suchar

Ojciec zmywa naczynia. Przybiega syn i pyta:

Więcej…

Jesteśmy w sieci

 

Parafia na Facebook'u Jesteśmy na platformie x

Kontakt