Polecamy: radio eM

Radio eM to stacja radiowa prowadzona przez Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach przy ul. Wita Stwosza 11. Radio odbierane jest na częstotliwości 107,6 MHz na terenie prawie całego województwa śląskiego oraz części województw opolskiego, małopolskiego oraz łódzkiego. Jest także odbierane w Czechach i na Słowacji.

Rozgłośnia została utworzona w roku 1991. Na początku funkcjonowała pod nazwami Radio Archidiecezji Katowickiej i Radio Arka. Następnie od 1998 do 31 marca 2002 roku przynależało do sieci Plus jako Radio Plus Katowice. Od 1 kwietnia 2002 funkcjonuje pod swoją obecną nazwą.

Stacja emituje programy publicystyczne, religijne, oraz audycje muzyczne. Radiostacja nadaje każdego dnia ok. 6 godzin audycji religijnych (w tym codziennie Koronka do Miłosierdzia Bożego).

Posłuchaj, klikając tutaj...

Według najnowszych badań cotygodniowo po Radio eM sięga do 230 tys. słuchaczy. Codziennie stacji słucha nawet do 60 tysięcy osób. Znaczna grupa odbiorców sięga po nasze wiadomości lub audycje archiwalne zamieszczane na stronie radioem.pl lub radiowych portalach społecznościowych.

Naszą misją jest przede wszystkim szukanie prawdy i przekazywanie rzetelnych informacji zgodnie z założeniami etyki dziennikarskiej. Cenimy obiektywizm i wiarygodność, sumienność i solidność. Dalecy jesteśmy od ulegania presji politycznej czy naciskom ze strony grup ideologicznych. Jednocześnie nie uciekamy od trudnych rozmów i tematów, ważnych dla mieszkańców naszego regionu. Na antenie dbamy o kulturę słowa traktując każdego słuchacza i rozmówcę odpowiedzialnie i uprzejmie.

Na człowieka staramy się patrzeć całościowo. Dlatego w niebanalny sposób na antenie łączymy  to co duchowe z tym co cielesne; rozum z wiarą, to co ludzkie, z tym co Boże. Taka formuła sprawia, że słuchają nas nie tylko ludzie wierzący, ale także ci, którzy cenią wartości humanistyczne.

Każdego dnia na 107,6 fm przekazujemy wiadomości z regionu i ze świata, emitujemy audycje edukacyjne i religijne, społeczno-religijne i kulturalne, ciekawą publicystkę oraz dobrą – dokładnie wyselekcjonowaną – muzykę. Także chrześcijańską. I to z górnej półki.

Na co dzień współpracujemy z wieloma jednostkami samorządowymi i instytucjami z regionu. Razem organizujemy dni otwarte, studia plenerowe, akcje, także charytatywne i koncerty cieszące się coraz większym powodzeniem.

Wg najnowszych badań największą grupę odbiorczą Radia eM stanowią ludzie w przedziale wiekowym od 30 do 50 lat, zwykle rodzice, wykształceni i decyzyjni, mający realny wpływ na społeczeństwo. To ludzie, którzy traktują wiarę nie jako propagandę, ale  impuls do zaangażowania na rzecz dobra wspólnego.

Cieszymy się, że już od ponad 26 lat, od 20 pod nazwą "eM" możemy tworzyć społeczność radia, które już od lat jest nierozdzielną częścią naszego życia, które kochamy i z którym w pełni się utożsamiamy.

W przeszłości rozgłośnia i dziennikarze Radia eM otrzymali wiele nagród i wyróżnień, w tym, w 2010 roku, nominację do nagrody TOTUS za tworzone z pasją radio, łączące skutecznie regionalność z uniwersalnością, nowoczesność z tradycją, atrakcyjność przekazu z głębią treści.

Od 2015 roku rozgłośnia działa w ramach Instytutu Gość Media. W jego skład wchodzą: tygodnik katolicki „Gość Niedzielny”, miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” oraz portale: gosc.pl i wiara.pl. Dzięki podjętej współpracy materiały dźwiękowe Radia eM często umieszczane są na wielu stronach internetowych, także w mediach społecznościowych. Pozwala to dotrzeć do jeszcze większego kręgu odbiorców.

Zasięg radia eM 107,6 FM