Umiłowani Diecezjanie!
W sobotę 7 maja na cmentarzu przy ul. Smutnej w Sosnowcu oddamy hołd poległym powstańcom śląskim i Zagłębiakom, którzy im pomagali.
Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 Mszą św. w intencji bohaterów tamtych dni, sprawowaną w znajdującym się obok kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika, po której będzie okazja do wysłuchania prelekcji prof. dr. hab. Dariusza Nawrota z Instytutu Historii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Zwieńczeniem uroczystości będzie odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej bohaterów poległych w trakcie walk o przyłączenie Śląska do Polski.
Uroczystościom będzie towarzyszyć wojskowa orkiestra i asysta honorowa zgodnie z „Ceremoniałem Wojskowym Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej”.
Serdecznie zapraszam Was, Drodzy Diecezjanie, do udziału w tych religijno-patriotycznych uroczystościach.
Z serca Wam błogosławię
Wasz Biskup
+ Grzegorz