PRZEŚCIGNĄĆ STWÓRCĘ?
„Wzmocnienie genetyczne” - to hasło brzmi dobrze i wydaje się samo w sobie zrozumiałe. Ale czy na pewno wiemy, z czym się wiąże i ku czemu zmierza? Czy coraz dalej posunięte manipulacje żywą komórką to nie odwieczna pokusa bycia jak Bóg? Gdzie leżą granice między leczeniem a manipulacją?
CO MÓWI TWARZ MARYI?
Ikona przypomina, że wśród nas mieszkają Boskie wieczne piękno, Boska wieczna prawda i Boska moc. One mogą zdefiniować nasz świat na nowo. Chyba nie zdumiewa nas, że Boskie manifestacje mają często twarz Maryi, jak na Jasnej Górze. Wincenty Łaszewski wskazuje, co możemy dostrzec w obliczu częstochowskiej Czarnej Madonny.
OD GODZINEK DO APELU
Dzień kustosza Jasnej Góry zaczyna się bardzo wcześnie i kończy bardzo późno. Z jakimi wyzwaniami mierzy się kustosz? Ojciec Waldemar Pastusiak opowiada o kulisach swojej pracy.
NA STRONACH „BLIŻEJ ŻYCIA Z WIARĄ":
Marta Sobek, młoda żona i mama, która w lipcu przeszła przeszczep serca, dzieli się swoim doświadczeniem ufności Bogu mimo przeciwności losu. A ponadto: co zrobić, gdy atakuje woreczek żółciowy i jak stymulować rozwój mózgu u dzieci.
A w Niedzieli Sosnowieckiej...
Wpatrujmy się w Maryję / Piotr Lorenc
– Dogmat o Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny to tajemnica wiary. Tajemnicy nie rozumiemy, ale w niej możemy uczestniczyć – powiedział bp Artur Ważny.
Pielgrzymka to nie tylko droga / Mikołaj Wójtowicz
Wyruszą 3 września, na Jasną Górę dotrą 6 września i pozostaną tam aż do święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
Czy można modlić się nieustannie? / Mikołaj Wójtowicz
13 sierpnia zakończyła się XXXIII Olkuska Piesza Pielgrzymka Diecezji Sosnowieckiej. Pątnicy wyruszyli z Olkusza 9 sierpnia. Dwie grupy z innych miejscowości wyszły dzień wcześniej, dołączając do pozostałych w Olkuszu.