KoronaInfo

Wszystkie Msze św. są sprawowane w górnym kościele. Mogą w nich uczestniczyć jednorazowo maks. 73 osoby bowiem według audytu zewnętrznej firmy z 2019 r. powierzchnia użytkowa naszego kościoła z chórem i zakrystiami to 1100 m. kw.

W czasie liturgii trzeba mieć zasłonięte usta i nos. Zwolniony jest jedynie celebrans na czas trwania nabożeństwa. Zachowajmy odpowiedni dystans.

W czasie Mszy św. można skorzystać z sakramentu pokuty czyli spowiedzi. Konfesjonały są dezynfekowane. Osoby, które przyjmują Komunię św. "na rękę" powinny zdezynfekować ręce przed samym podejściem do Komunii.

Płyn do dezynfekcji rąk jest przy wejściu do świątyni.

W kaplicy na cmentarzu może, poza obsługą przebywać jednocześnie pięć osób, pozostali muszą pozostać na zewnątrz, zachowując odpowiednie odległości i zasłaniając usta i twarz.

Kancelaria parafialna czynna w ważnych sprawach we wtorek i czwartek o godz. 16.30, ale korzystajmy z niej tylko w najpilniejszych sprawach, zachowując zasady higieny.

W tym czasie pandemii modlitwa i korzystanie z sakramentów są szczególnie ważne, gdyż wspierają nasze siły fizyczne oraz duchowe i stanowią wielkie wołanie do Pana Boga o ratunek.Od 28 listopada placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie solidarnym. Mowa również o salonach meblowych. Sklepy będą też otwarte w dwie niedziele: 13 grudnia i 20 grudnia.

Kina, teatry, gastronomia oraz siłownie i kluby fitness pozostaną zamknięte. Informacja o kolejnych decyzjach w tej sprawie ma być podana do 27 grudnia.

Szkoły pozostają zamknięte do 24 grudnia. Ferie dla wszystkich regionów kraju będą się odbywać od 4 stycznia do 17 stycznia. Zakaz organizacji wyjazdów zbiorowych na ferie zimowe.