"Gość" tylko internetowo i w kiosku

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju, od nr. 12/2020 (z datą 22 marca 2020 r.) "Gościa Niedzielnego" wstrzymany czasowo zostaje kolportaż parafialny naszego tygodnika.

Bieżące wydanie "Gościa Niedzielnego" w wersji drukowanej będzie można kupić jedynie w tradycyjnych kanałach sprzedaży prasy (kioski, saloniki prasowe, stacje benzynowe itp.).

Nie chcemy, by ktokolwiek w tych trudnych dniach został bez swojego tygodnika. W związku z tym najnowsze wydanie elektroniczne "Gościa" udostępniamy za darmo.

Jak pobrać darmowe e-wydanie 12. numeru "Gościa Niedzielnego”?

KROK 1. Zarejestruj się na e.gosc.pl – wybierz login (adres e-mail) i hasło, kliknij w link weryfikacyjny, który zostanie przysłany na podany adres e-mail.
KROK 2. Teraz możesz się zalogować za pomocą wybranego loginu i hasła.
KROK 3. W lewym górnym rogu wybierz interesujące cię wydanie diecezjalne.
KROK 4. Kliknij w zielony przycisk CZYTAJ pod okładką.
KROK 5. Chcesz czytać na smartfonie lub tablecie? Pobierz aplikację "Gość Niedzielny" na dowolne urządzenie mobilne z systemem iOS lub Android. Zaloguj się w aplikacji, używając tego samego loginu i hasła.

Jeśli potrzebujesz pomocy, napisz na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapewniając o naszej modlitwie w intencji całego społeczeństwa, chorych, służb medycznych, a także Was, Drodzy Czytelnicy, prosimy o modlitwę w naszej intencji w tym bardzo trudnym momencie.

"Gość Niedzielny" tylko internetowo i w kioskuW najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in.:

Zawsze na walizkach [rozmwa z abp Salvatore Pennacchio, nuncjuszem apostolskim w Polsce]
„Ja nigdy nie mówię, w którym kraju było najtrudniej, a raczej w którym było najpiękniej, bo zawsze chcę myśleć o przyszłości. Każdy kraj mnie ubogacił na swój sposób” – mówi Nuncjusz.

Jak się dobrze spowiadać [Franciszek Kucharczak]
Spowiedź jest sakramentem uzdrowienia, a nawet wskrzeszenia – gdy człowiek wstaje ze śmierci do życia. Żeby jednak to się stało, spowiedź musi być dobra. Kościół wylicza pięć warunków, których spełnienie gwarantuje owocność sakramentu. Często jest tak, że ludzie się bardzo wstydzą. Nie potrafią tego przeskoczyć, a przecież zatajenie grozi świętokradztwem. Co z tym robić – radzi Franciszek Kucharczak.

Wojtyłowie na ołtarze [Magdalena Dobrzyniak]
Archidiecezja krakowska przygotowuje się do procesu beatyfikacyjnego Emilii z Kaczorowskich Wojtyły i Karola seniora Wojtyły. Postulatorem będzie kard. Stanisław Dziwisz – najbliższy współpracownik i świadek życia papieża Polaka. Formalnie będą prowadzone dwa osobne procesy, których zadaniem będzie wykazanie, że Emilia i Karol Wojtyłowie praktykowali cnoty w sposób heroiczny, że cieszą się opinią świętości, a ludzie za ich wstawiennictwem wypraszają łaski u Boga.

Rozumem i modlitwą w strach [rozmowa z ks. Wojciechem Szychowskim]
Czas jest ekstremalnie trudny, wywołuje w wielu ludziach paniczny lęk. Jak sobie radzić ze strachem spowodowanym zagrożeniem koronawirusem. W sieci pełno tekstów typu: „Jeśli się boisz – znaczy, że nie wierzysz”. Jak traktować takie manifesty? „Nie możemy popadać w rozpacz i zwątpienie. Bóg jest nad tym wszystkim! I ważne, by kapłani o tym przypominali. Nie wolno nam utracić ducha” - mówi ks. Szychowski.

Korona z głowy spadnie [Jacek Dziedzina]
Światowy kryzys, który miał miejsce w 2008 roku, może okazać się niczym w porównaniu z załamaniem światowej gospodarki wywołanym koronawirusem. Dla Zachodu to niemal koniec świata. Tak można w skrócie opisać chaos, jaki wywołała po części nadmierna panika, po części racjonalna prewencja konieczna do zatrzymania epidemii. Ta sytuacja odsłania brutalną prawdę o nierówności, jaka rządzi stosunkami międzynarodowymi, relacjami gospodarczymi i procesami ekonomicznymi.