Ogłoszenia na Boże Narodzenie 2021

1. Jutro Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W poniedziałek święto św. Jana, Apostoła. We wtorek święto Świętych Młodzianków. W piątek wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Tylko jedna Msza św.: o godz. 18.00. To Msza św. zbiorowa. Po Mszy św. nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne. W sobotę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św., jak w niedziele.

2. W czwartek, 30 grudnia, nasza parafia uczestniczy w Sztafecie Modlitw o Powołania. Zapraszamy do kościoła już o 17.15: wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa o powołania. W niedzielę, 2 stycznia po Mszy św. o 8.00 krótkie spotkanie modlitewne Żywego Różańca.

3. Z powodu pandemii jako duszpasterze nie możemy zawitać do Waszych domów z błogosławieństwem Bożym osobiście. Zapraszamy jednak w poszczególne dni na Mszę św. w intencji mieszkańców ulic. Chętni będą mogli otrzymać na koniec nabożeństwa specjalny zestaw z węgielkiem, kadzidłem i kredą, by być naszym przedłużeniem i na drzwiach domów samemu od strony korytarza lub ulicy zaznaczyć, że tu mieszkają uczniowie Chrystusa, którzy proszą o błogosławieństwo. Proszę poinformować o tych spotkaniach sąsiadów! Ewentualne ofiary składane przy tej okazji przeznaczone zostaną na wymianę okien w kościele. Ofiary będzie można złożyć przy wyjściu z kościoła w kopercie, na której prosilibyśmy o napisanie nazwiska i adresu ofiarodawcy. W tym tygodniu zapraszamy o godz. 18.00 do górnego kościoła:

27 grudnia, poniedziałek: Msza św. w intencji mieszkańców z ul. Obrońców Warszawy
28 grudnia, wtorek: ul. Spadochroniarzy
29 grudnia, środa: ul. Komandosów
30 grudnia, czwartek: ul. Czołgistów
3 stycznia, poniedziałek: tzw. fińskie domy: Łazienna, Spadochroniarzy, Kryptologów, Zwiadowców, Szperaczy, Objazdowa

Gdyby ktoś jednak chciał, by ksiądz go odwiedził, musi to zgłosić w zakrystii osobiście. Odwiedziny są tego dnia, co Msza św.

4. Od najbliższego numeru do "Gościa Niedzielnego" jest dołączona płyta z "Biblią Audio" (Ewangelie). Przez cały rok na 12 płytach zgromadzić będzie można całość Pisma Świętego. „Modlitewnik z kalendarzem katolika” to tytuł publikacji, która został dołączona do tygodnika „Niedziela”. W modlitewniku znajdują się m.in. modlitwy codzienne, Mały Katechizm, modlitwy w różnych intencjach.

W te piękne, świąteczne dni życzymy wszystkim Parafianom i Gościom, by wydarzeń związanych z pandemią i niepewnością, olbrzymim trudem i bólem, łzami i biedą nie doświadczali w ciągu najbliższych miesięcy. Niech Maryja, Józef i ich Dziecko będą wsparciem, punktem odniesienia i celem modlitw. Życzymy, abyśmy się Ich nigdy nie wstydzili, o Nich i o Kościele często mówili i do wiary się przyznawali. Życzymy wielu przyjaciół na dobre i na złe. Wszystkiego dobrego na Boże Narodzenie i Nowy Rok!