Ogłoszenia na 12 grudnia 2021

1. Dzisiaj III niedziela Adwentu zwana niedzielą Gaudete czyli radości ze zbliżającego się przyjścia Pana. Poniedziałek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy; wtorek – św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła; środa – o 18.00 Nowenna do MB Nieust. Pomocy; piątek – rozpoczyna się druga część Adwentu, bezpośrednie przygotowanie do Bożego Narodzenia.

2. Zapraszamy na Roraty: o godz. 17.15 od poniedziałku do piątku do kaplicy na dole tylko dzieci, ich opiekunów i osoby, które zamówiły Mszę św. O 18.00 od poniedziałku do soboty zapraszamy na Roraty dorosłych. Prosimy poczekać na korytarzu na zakończenie Rorat dla dzieci.

3. W środę w Stadnikach za Krakowem na ręce prowincjała Sławomira Knopika, klerycy piątego roku złożyli wieczyste śluby według Konstytucji Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego. Wśród nich był parafianin z Juliusza, brat Adam Maj. Pamiętajmy o nim w modlitwach.

4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary przy tej okazji składane w całości przeznaczone są na spłacenie nowych okien w świątyni. Są też świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Można również zaopatrzyć się w  diecezjalne kalendarze ścienne na rok 2022. Koszt: 10 zł.

5. Bardzo dziękuję paniom Marii Serwatka i Hannie Kuś za pomoc na plebanii w czasie Adwentowego Dnia Skupienia. Wszystkich Parafian zapraszamy w najbliższy czwartek czyli 16 grudnia o 16.00 do włączenia się w przygotowanie świątyni na święta Bożego Narodzenia. Trzeba ubrać choinki, przygotować dwie szopki, posprzątać kościół. Przypominam: czwartek o 16.00.

6. O tym, czy istnieje recepta na udane małżeństwo próbuje odpowiedzieć jeden z tekstów w nowym numerze tygodnika „Niedziela”. O pokrzepianiu wiernych i potrzebie tożsamości „Gość Niedzielny” rozmawia z kardynałem Dominikiem Duką, prymasem Czech. Warto sięgnąć po jeden z tych tygodników.

Wdzięczni Bogu za to, że przychodzi do nas w każdej Eucharystii, w której przynosi zbawienie i okrywa nas Bożą sprawiedliwością i miłością przyjmijmy błogosławieństwo Trójjedynego Boga, który niech będzie dla nas radością w dzisiejszym świecie. Szczęść Boże!