Ogłoszenia na 24 października 2021

1. W tym tygodniu: w środę o 18.00 Nowenna do MB Nieust. Pomocy; czwartek – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne. W związku z tym Niedziela Serca dla Parafii i związana z tym zbiórka na remonty będzie za tydzień. Z soboty na niedzielę za tydzień zmieniamy czas na zimowy. Zegary przesuniemy o godzinę do tyłu – z 3:00 na godzinę 2:00. Zdaniem ekspertów, zmiana czasu najbardziej dotyka ludzi, którzy mają problemy ze snem lub mają zaburzony rytm okołodobowy.

2. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe: rozpoczynają się o godz. 17.00 w dni powszednie i o 17.30 w niedziele. Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki o 17.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w rodzinach przez cały rok. Cieszę się, że powstała specjalna Róża, której członkowie modlą się za swoje dzieci i wnuków. Odpowiedzialna za nią jest pani Maria Gorgoń. Zapraszamy też do innych Róż Różańcowych. Ich członkowie codziennie odmawiają jeden dziesiątek różańca. Krótkie spotkanie modlitewne wszystkich róż będzie 7 listopada po Mszy św. o 8.00.

3. Po Mszach św. przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne i oktawalne. U pana kościelnego są gotowe kartki na wypominki oktawalne. Nazwiska zmarłych na wypominki roczne lub półroczne trzeba podyktować.

4. Przypominamy osobom, które opiekują się grobami  na cmentarzu, aby zainteresować się grobami opuszczonymi. Prosimy o zgłaszanie się do administracji cmentarza z dokumentami potwierdzającymi opłatę na 20 lat i potwierdzenie czy nadal tym grobem ktoś się będzie zajmował.

5. Bardzo dziękuję za wszystkie dobre słowa po śmierci mojej mamy, a przede wszystkim za każdą modlitwę, obecność na pogrzebie, zamówione Msze św.

6. Tygodnik „Gość Niedzielny” przypomina w nowym numerze sylwetkę już niedługo błogosławionego papieża Jana Pawła I, a „Niedziela” sylwetkę św. Jana Pawła II. Jest więc co czytać i poznawać.

7. Jezus jest naszym Dobroczyńcą. Zbawił nas, dał nam życie wieczne. Gdy to sobie uświadamiamy nasze pójście za Nim to najlepsza rzecz, jaką mogliśmy zrobić. Tak jak Bartymeusz z dzisiejszej Ewangelii. I tego wszystkim, sobie również, życzę. Szczęść Boże!