Ogłoszenia na 17 października 2021

1. Jak słyszeliśmy w odczytanym dziś Liście Pasterskim Episkopatu Polski, tydzień temu papież Franciszek rozpoczął uroczyście XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”. Otwierając ten synod, Papież Pragnie by w jego pracach uczestniczyli nie tylko Biskupi. Również w naszej parafii będą trwały konsultacje synodalne prowadzone przeze mnie oraz przez parafialnego koordynatora synodu, którym jest p. Maria Gorgoń. W ciągu najbliższym kilku miesięcy będziemy przyglądać się w jaki sposób razem, duchowni i świeccy, budujemy wspólnotę Kościoła i zastanowimy się jak jeszcze lepiej możemy wspólnie szukać woli Bożej.

2. W tym tygodniu: poniedziałek – święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia; środa – św. Jana Kantego, prezbitera, o 18.00 Msza św. z Nowenną do MB Nieust. Pomocy; piątek – św. Jana Pawła II, papieża, modlić się będziemy przy relikwiach Papieża - Polaka. W niedzielę za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Tego dnia taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne. W związku z tym Niedziela Serca dla Parafii i związana z tym zbiórka na remonty będzie za dwa tygodnie.

3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: rozpoczynają się o godz. 17.00 w dni powszednie i o 17.30 w niedziele. Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki o 17.00.

4. Zapraszamy wszystkich rodziców i rodziców rodziców czyli dziadków do wspólnej modlitwy za dzieci w ramach Różańca Rodziców za Dzieci. Modlitwy będziemy powierzać Panu Bogu przez orędownictwo Matki Bożej i wstawiennictwo św. Jana Pawła II, którego obieramy za Patrona wspólnoty. Zapisy do tego specjalnego Koła Różańcowego u pani Marii Gorgoń. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na parafialnej stronie internetowej.

5. Po Mszach św. przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne i oktawalne. U pana kościelnego są gotowe kartki na wypominki oktawalne. Nazwiska zmarłych na wypominki roczne lub półroczne trzeba podyktować.

6. Przypominamy osobom, które opiekują się grobami na cmentarzu, aby zainteresować się grobami opuszczonymi. Prosimy o zgłaszanie się do administracji cmentarza z dokumentami potwierdzającymi opłatę na 20 lat i potwierdzenie czy nadal tym grobem ktoś się będzie zajmował.

7. Bóg pragnie, aby Jego lud był tak święty, jak On sam jest święty. Trwajmy więc mocno w wierze. Wpatrzeni w obraz Chrystusa Sługi, przejmijmy się Jego słowem kierowanym teraz do nas, a które wzywa nas do służby braciom. Dobrego błogosławionego tygodnia wszystkim życzymy. Szczęść Boże!