Ogłoszenia na 3 października 2021

1. Komunikat dyrektora Caritas Diecezji Sosnowieckiej: W pierwszą niedzielę października zbieramy ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na dzieła Caritas, m.in.: schroniska i noclegownie dla bezdomnych, Dom Matki i Dziecka, Spiżarnie Caritas, rehabilitację i leczenie niepełnosprawnych, opiekę nad dziećmi i osobami starszymi. Pod naszą codzienną opieką jest ponad 13 tys. osób. Za każde wsparcie z serca dziękujemy. Ks. Tomasz Folga.

Ofiary na Caritas można złożyć do puszki przy wyjściu z kościoła.

2. W tym tygodniu: w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; wtorek – św. Faustyny Kowalskiej; środa – o 18.00 Msza św. z Nowenną do MB Nieust. Pomocy; czwartek – NMP Różańcowej, 13 rocznica śmierci bpa Adama Śmigielskiego; przyszła niedziela – Dzień Papieski, zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

3. Narzeczonych, którzy w najbliższych miesiącach planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszamy na spotkania przygotowujące do tego wydarzenia czyli PreKany. Odbywają się one w parafii na Klimontowie (ul. Ignacego Kraszewskiego) przez trzy niedziele. Początek dzisiaj o godz. 15.30.

4. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Za odmówienie tej modlitwy w tym miesiącu można uzyskać odpust zupełny. Nabożeństwo różańcowe rozpoczynają się o godz. 17.00 w dni powszednie i o 17.30 w niedziele. Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki o 17.00. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie różańcy dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

5. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia nowe numery „Gościa” i „Niedzieli”.

6. Bardzo dziękuję za prace przy wykopaniu rowu pod kabel p. Franciszkowi Popowskiemu, któremu pomagali Marek Nimmergut i Fabian Górecki. Trwają prace przy wymianie szaf sterujących prądem w zakrystii wykonywane przez firmę z Jaworzna. Inna firma dokonała już natomiast pomiarów potężnych okien również w zakrystii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, także do specjalnych kopert, które można zabrać przy wyjściu z kościoła.

7. Niedzielny suchar: - Znowu przychodzisz do domu o trzeciej nad ranem - wrzeszczy żona na męża...
- Bo prowadzę regularny tryb życia! - odpowiada mąż.

Dobrego, regularnego, spokojnego, błogosławionego tygodnia życzymy wszystkim parafianom i gościom. Szczęść Boże!