Ogłoszenia na 26 września 2021

1. W tym tygodniu: dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii. W poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo; wtorek – św. Wacława; środa – świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, o godz. 18.00 Msza św. z Nowenną do MB Nieust. Pomocy; czwartek – św. Hieronima; I piątek miesiąca o godz. 16.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej; to również wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus; sobota – świętych Aniołów Stróżów.

2. Dzisiaj w ponad 10,5 tysiąca polskich parafii odbywa się badanie niedzielnych praktyk religijnych, w tym frekwencji w kościołach i liczby osób przystępujących do Komunii (dominicantes i communicantes). Badania prowadzi Instytut Statystyki Kościoła.

3. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Za odmówienie tej modlitwy w październiku można uzyskać odpust zupełny. Nabożeństwo różańcowe rozpoczynać się będzie o godz. 17.00 w dni powszednie i o 17.30 w niedziele. Za tydzień w czasie Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie różańcy dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

4. Przypominamy, że spotkania wszystkich grup duszpasterskich odbywają się w tej chwili w normalnym trybie. Zapraszamy do powrotu do aktywności wszystkich członków i nowe, chętne osoby.

5. Drogich Parafian zapraszam po covidowej przerwie do włączenia się w sprzątanie naszej parafialnej świątyni. Wczoraj w to dzieło włączyły się panie: Nocoń, Paździor, Liberska i Forma. „Bóg zapłać”. W następną sobotę 2 października o 13.00 zapraszamy mieszkańców z ul. Obrońców Warszawy 10, 12, 14, 14a, 16. Prosiłbym o wzajemne przypominanie sobie tej daty przez sąsiadów.

Dziękuję także paniom, które dbają o kwiaty w naszym kościele. Pan Franciszek Popowski rozpoczął kopanie rowu, w którym znajdzie się kabel doprowadzający prąd m.in. do letniej ubikacji. W planie jest również postawienie dwóch latarni, by w sezonie zimowym można było bezpiecznie dotrzeć np. do kancelarii. Panów, którzy chcieliby w tym pomóc, prosimy o kontakt z panem Franciszkiem lub kościelnym.

6. W najbliższych dniach rozpocznie się wymiana instalacji elektrycznej w zakrystii. To droga inwestycja. Wszyscy, którzy chcieliby ją wesprzeć finansowo, mogą to uczynić poprzez wpłaty na konto parafii czy ofiary na tacę. Można też przy wyjściu z kościoła u pana Józefa zabrać specjalną kopertę na ten datek. Za zrozumienie, życzliwość, dobre słowo i modlitwę bardzo dziękuję!

7. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia nowe numery „Gościa” i „Niedzieli”.

8. Niedzielny suchar: Staś kończy wyliczanie grzechów: - ... i stłukłem piłką szybę sąsiadowi. / Ksiądz się pyta: - A co sąsiad na to powiedział? / - Czy mam opuścić brzydkie wyrazy? / - Oczywiście. / - A to nic nie powiedział.

Spokojnego tygodnia wszystkim życzymy. I bądźcie zdrowi! Szczęść Boże!