Ogłoszenia na 19 września 2021

1. W tym tygodniu: dzisiaj Dzień Środków Społecznego Przekazu; poniedziałek – świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i towarzyszy; wtorek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; środa – o 18.00 Msza św. z Nowenną do MB Nieust. Pomocy; czwartek – wspomnienie św. ojca Pio. Za tydzień Niedziela Serca dla Parafii. Pierwszy dzień kalendarzowej jesieni rozpocznie się 23 września (czwartek). Jesień astronomiczna rozpocznie się dzień wcześniej.

2. Jest już Księga Intencji na 2022 rok. W środę za półtora tygodnia o 18.00 Msza św. zbiorowa z Nowenną do MB Nieust. Pomocy.

3. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek po Mszy wieczornej o 18.30 na plebanii. Zbiórka ministrantów i chętnych do zostania ministrantami w sobotę o 16.30 w kościele. Próba parafialnej scholi w środę o 16.30 w kościele. Spotkania dla studentów i młodzieży w niedzielę po Mszy wieczornej na plebanii.

4. Drogich Parafian zapraszam po covidowej przerwie do włączenia się w sprzątanie naszej parafialnej świątyni. Taką sugestię zresztą kierują pod naszym adresem niektórzy mieszkańcy. Zatem w sobotę o 13.00 mile widziani do pomocy panu kościelnemu mieszkańcy ul. Obrońców Warszawy nr 8, 9, 11. Prosiłbym o wzajemne przypominanie sobie tej daty przez sąsiadów.

5. Za tydzień Niedziela Serca dla Parafii. W związku z tym pragnę podzielić się informacją, że przed końcem tego roku chciałbym, by w naszym kościele były wykonane dwie bardzo ważne, ale też i drogie modernizacje. Jakiś czas temu już mówiłem, że w zakrystii będzie wymieniana instalacja elektryczna, która jest już archaiczna i nie spełnia także norm bezpieczeństwa. Firma z Jaworzna z odpowiednimi uprawnieniami wyceniła koszt materiału i robociznę na prawie 9 tys. zł. Jeszcze ważniejsza jest wymiana potężnych metalowych okien w zakrystii oraz małych okienek przy zakrystii dolnej. Stare okna są już wypaczone, całkowicie nieszczelne, a przy zacinającym deszczu zdarzało się, że zakrystia była zalewana. Wybraliśmy firmę z Sosnowca – Pogoni. Demontaż starych okien, zamontowanie nowych, obróbka tynkarska, utylizacja stolarki i gruzu to prawie 80 tys. zł. brutto. Dotyczy to czterech okien o wysokości prawie 6,5 m. i szerokości 2 metrów oraz dziesięciu małych okien na dole. Nowe okna byłyby wykonane z aluminium. Będą przez to dużo trwalsze, co przy tych rozmiarach ma znaczenie. Dwa okna chcemy zamurować.

Na razie na koncie parafii jest połowa potrzebnej sumy. Liczę na Wasze wsparcie, modlitwy i ofiary. Można je złożyć na tacę lub przesłać na konto bankowe parafii, którego numer można znaleźć w internecie i w gablotce przy wyjściu z kościoła. Za tydzień będzie też można sobie wziąć na ten cel specjalne koperty. Dbajmy o nasze wspólne dobro, miejsce święte – kościół.

6. U pana Józefa można nabyć przy wyjściu z kościoła nowe numery „Gościa” i „Niedzieli”. Gdyby ktoś chciał jeszcze kalendarz „Gościa”, proszę to też zgłosić panu kościelnemu.

7. Niedzielny suchar: Rozmawiają przyjaciele: - Lekarz którego mi poleciłeś to cudotwórca! Uleczył moją żonę w ciągu minuty! / - Tak? No sam nie myślałem, że jest taki dobry. A jak to zrobił? / - Powiedział jej, że wszystkie jej choroby to oznaka nadchodzącej starości. Natychmiast wyzdrowiała.

Bądźcie zdrowi, radości i pełni dobrych uczuć do innych. Niech nam Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże!