Ogłoszenia na 12 września 2021

1. W tym tygodniu: poniedziałek  - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego; środa – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, o godz. 18.00 Msza św. z Nowenną do MB Nieust. Pomocy; czwartek – świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa; sobota – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski; za tydzień Niedziela Środków Społecznego Przekazu.

2. Chrzty św. w naszym kościele udzielane są w I i III niedzielę miesiąca o 10.00. W wyjątkowych przypadkach w sobotę w kaplicy. W niedziele i uroczystości Msze św. o 8.00; 10.00; 11.30 i 18.00. W dni powszednie o 17.30 i 18.00. Kancelaria parafialna czynna we wtorki lub czwartki o godz. 16.30. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. Książka z intencjami na 2022 rok będzie od przyszłej niedzieli. Msza św. zbiorowa w środę 29 września o 18.00.

3. Dzisiaj spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich po Mszy o 11.30 w kościele. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek po Mszy wieczornej o 18.30 na plebanii. Zbiórka ministrantów i chętnych do zostania ministrantami w sobotę o 16.30 w kościele. Próba parafialnej scholi w środę o 16.30 w kościele. Spotkania dla studentów i młodzieży w niedzielę po Mszy wieczornej na plebanii.

4. Zagłębiowskie Centrum Wsparcia prowadzone przez Hospicjum Sosnowieckie zaprasza 18 września (sobota) na Dni Otwarte. W programie między innymi: bezpłatne konsultacje: lekarza kardiologa, dietetyka oraz fizjoterapeuty, warsztaty organizowane w Klubie Seniora oraz Dziennym Ośrodku Opieki i wiele innych atrakcji. Szczegóły w internecie.

5. Panu Fabianowi dziękuję za pomalowanie bramy wjazdowej na plac kościelny. Panu Adamowi za prace zabezpieczające balkony na plebanii, a panu Józefowi za zabezpieczenie studzienki kanalizacyjnej na placu kościelnym. Dziękuję również paniom dbającym o kwiaty i dekoracje w prezbiterium oraz za sprzątanie.

6. Tygodnik "Gość Niedzielny", jak co roku, przygotował kalendarz ścienny. W jego edycji na 2022 rok znajdziemy wizerunki z Madonnami Europy. Koszt kalendarza: 15 zł. Można go nabyć u pana kościelnego. Tam też nowa „Niedziela” ze specjalnym dodatkiem na beatyfikację kard. Wyszyńskiego i Matki Czackiej. Teksty na ten temat również w „Gościu”.

7. Niedzielny suchar: Ojciec mówi do dzieci: - Kiedy umrę, pochowajcie mnie na parkingu przed „Biedronką”. – Dlaczego tam – pytają. – Bo dzięki temu przynajmniej raz w tygodniu mnie odwiedzicie.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!


Diecezjalne Jubileusze Małżeńskie odbędą się 2 października 2021 r. (sobota) o godz. 10.00 w bazylice NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej.

Tradycyjnie Ksiądz Biskup pragnie zaprosić imiennie do udziału w uroczystości małżonków, którzy w 2021 r. obchodzą 25., 50. lub 60. rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa i zamówili Mszę św. rocznicową we własnej parafii.

Małżonków, którzy chcą wziąć udział w uroczystości w bazylice dąbrowskiej prosimy, by po Mszy św. zgłosili się w zakrystii.