Ogłoszenia na 5 września 2021

1. W tym tygodniu: dzisiaj zbiórka do puszki przy wyjściu z kościoła na pomoc mieszkańcom Afganistanu; w środę święto Narodzenia NMP, o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z Nowenną do MB Nieust. Pomocy.

2. Witamy wszystkich po wakacjach. Przypomnę, że dzieci szczególnie zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30. Od tego roku klasy I i II katechezy uczyć będzie w naszej szkole pani Anna Pietraszkiewicz, która większość godzin ma w Ostrowach. Serdecznie panią Anię witamy na Juliuszu.

3. Przypominamy, że chrzty św. w naszym kościele udzielane są w I i III niedzielę miesiąca o 10.00. W bardzo wyjątkowych przypadkach w sobotę w kaplicy. W niedziele i uroczystości zapraszamy na jedną z Mszy Świętych: o godz. 8.00 (przed Mszą Godzinki); 10.00; 11.30 i 18.00. W dni powszednie Msze Święte o godz. 17.30 i 18.00 (w środy z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy). Sprawy kancelaryjne (kancelaria na plebanii za kościołem) można załatwiać we wtorki lub czwartki o godz. 16.30. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. Wszystkie informacje są na stronie internetowej parafii.

4. Spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich, dotyczące przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się za tydzień, 12 września po Mszy o 11.30 w kościele.

5. Pierwsze po wakacjach spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek po Mszy wieczornej, o 18.30 na plebanii. Zapraszamy osoby, które lubią i chcą pochylić się nad tematami poruszanymi w Ewangelii. Drzwi otwarte dla osób młodszych i starszych.

6. Zbiórka ministrantów i chętnych do zostania ministrantami w sobotę o 16.30 w kościele.

7. Pierwsza próba parafialnej scholi w najbliższą środę o 16.30 w kościele. Zachęcamy rodziców, aby pomóc dzieciom w większym zaangażowaniu się w życie naszej parafii.

8. Podobnie jak rok temu, tak i teraz chcemy stworzyć w naszej parafii grupę duszpasterską dla ludzi młodych, studentów, młodzieży pracującej. Spotkania formacyjne i integracyjne będą odbywać się od najbliższej niedzieli po Mszy wieczornej ok 19.00 na plebanii. Wszelkie informacje u ks. Arkadiusza.

9. Polecamy nowe numery tygodników „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Jest też do nabycia „Gość Niedzielny Extra” czyli album poświęcony beatyfikowanym za kilka dni Polakom: kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i Matce Elżbiecie Czackiej. Koszt wydawnictwa: 10 zł.

10. Niedzielny suchar: Pan hrabia woła swego wiernego sługę: - Janie, idź podlej kwiaty w ogrodzie. / - Ale, jaśnie panie, przecież pada deszcz! / - To weź parasol...

Pogodnego, ciepłego, błogosławionego tygodnia życzymy. Szczęść Boże!