Ogłoszenia na 29 sierpnia 2021

1. W tym tygodniu: w środę o 18.00 Msza św. z Nowenną do MB Nieust. Pomocy; I piątek miesiąca: o godz. 16.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi, ok. 17.20 nabożeństwo i Msza św. ku czci Serca PJ, piątek to także wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża, imieniny obchodzi ks. bp Grzegorz Kaszak, pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.

2. W specjalnym komunikacie ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski pisze: „Apeluję, aby w niedzielę 5 września, w każdym kościele i kaplicy w Polsce w czasie modlitwy powszechnej prosić Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków, a po Mszach Świętych zorganizować kwestę na ich rzecz”. W związku z tym swój dar pieniężny na ten cel będzie można złożyć do puszki przy wyjściu z kościoła za tydzień.

3. Dzieci z naszej parafii, szczególnie te, które kilka miesięcy temu przystąpiły do I Komunii św., zachęcamy do odprawienia Pierwszych Piątków Miesiąca. Potwierdzeniem tego będą podpisy spowiedników, które w specjalnych książeczkach będą dokumentować udział przez dziewięć miesięcy. Podobnie, jak przed pandemią, dzieci od pierwszej niedzieli września w czasie Mszy św. o 11.30 będą też otrzymywać obrazki nawiązujące w treści do Ewangelii. W specjalnej książeczce otrzymane naklejki będą wklejane, by przypominać o niedzielnej Mszy św. oraz o Pierwszych Piątkach Miesiąca.

4. Raz jeszcze gratuluję uczestnikom Pieszej Pielgrzymki Zagłębiowskiej z ks. Arkadiuszem na czele.

5. Dzieci, rodziców, dziadków zapraszamy 1 września (środa) o godz. 8.00 na Mszę św. rozpoczynającą Nowy Rok Szkolny. Rozpocznijmy nowy rok nauki z Panem Bogiem. W czasie Mszy św. będzie okazja do spowiedzi. W przyszłą niedzielę o 11.30 dzieci mogą przyjść do kościoła z tornistrami i przyborami szkolnymi, które ksiądz poświęci.

6. Przypominamy, że chrzty św. w naszym kościele udzielane są w I i III niedzielę miesiąca o 10.00. W bardzo wyjątkowych przypadkach w sobotę w kaplicy. Od środy czyli 1 września będą już Msze św. w tygodniu o 17.30 i 18.00, a w niedziele i święta dochodzi Msza św. o 11.30. Od czwartku kancelaria parafialna będzie czynna o 16.30. Wszystkie informacje są na stronie internetowej parafii.

7. Dziękuję osobom, które pospawały nieco zardzewiałą bramę wjazdową na plac kościelny.

8. Polecamy nowe numery tygodników „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

9. Niedzielny suchar: Mąż do żony: - Skąd wracasz?
- Z salonu piękności.
- No i co, zamknięty?

Dobrego, błogosławionego tygodnia życzymy wszystkim Parafianom i Gościom. Szczęść Boże!