Ogłoszenia duszpasterskie na 20 września 2020

1. Dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego przekazu. W poniedziałek święto św. Mateusza, apostoła i Ewangelisty; środa – św. Pio z Pietrelciny, o godz. 18.00 Msza św. z Nowenną do MB Nieust. Pomocy, to także I dzień jesieni. W następną niedzielę o 11.30 odbędzie się przeniesiona z maja uroczystość pierwszokomunijna dzieci, które do tego wydarzenia przygotowywały się ponad trzy lata.

2. Także w przyszłą niedzielę przypada miesięczna taca na potrzeby naszego kościoła. Wszystkie działania prowadzone w naszej parafii polecamy modlitwie oraz trosce całej naszej wspólnoty. Przy okazji bardzo dziękuję wszystkim, którzy w soboty sprzątają kościół, układają kwiaty, włączają się w liturgię. Rozpoczął się montaż nowego, ledowego oświetlenia wokół krzyża za ołtarzem. W najbliższych dniach podobne oświetlenie będzie wokół obrazu w prezbiterium. Pojawią się też nowe lampy ledowe, które zastąpią stare, nieekonomiczne halogenowe. Dziękuję za już wykonaną pracę p. Marcinowi.

3. Próby dzieci przed Pierwszą Komunią odbędą się w poniedziałek, środę i piątek, wszystkie od godziny 18.45. W sobotę o 10.00 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i pierwsza spowiedź.

4. Już wkrótce w naszej szkole zaczną się pierwsze próby dla scholi dziecięcej. Wszelkie informacje u ks. Arkadiusza.

5. Jeśli żadne zewnętrzne przeszkody typu koronawirus nie przeszkodzą, ustalone zostały daty niektórych wydarzeń w naszej parafii w przyszłym roku. I Komunia św. planowana jest o 11.30 w dniu 16 maja. Ks. bp Grzegorz Kaszak udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży i będzie przewodniczył uroczystości odpustowej 23 maja (niedziela) o godz. 18.00. Datownik można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i w gablotce przed kościołem.

6. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Mateusz Jas, parafia św. Andrzeja Boboli w Sosnowcu i Paulina Bojacz, parafia tutejsza. Ktokolwiek znałby przeszkody do zawarcia tego małżeństwa, w sumieniu jest zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej. A kancelaria czynna jest we wtorki i czwartki o 16.30.

7. Na tablicy ogłoszeń i w internecie są przypomnienia związane z panującym nadal stanem pandemii.

8. Niedzielny suchar: Babcia mówi do dziadka: – Henryku, ta dziewczyna, którą właśnie przyprowadziłeś, jest naprawdę sympatyczna, ale wysyłając cię po osiemnastkę, miałam na myśli śmietanę!

Wszystkim babciom, dziadkom, dorosłym, młodzieży i dzieci życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!