Ogłoszenia duszpasterskie na 2 sierpnia 2020

1. Dzisiaj obchodzimy odpust Porcjunkuli. Można uzyskać odpust zupełny. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, Komunia św., nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy w intencjach ojca świętego („Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”) oraz brak przywiązania do najmniejszego nawet grzechu.

2. W tym tygodniu: wtorek – św. Jana Marii Vianeya, kapłana; środa – Nowenna do MB Nieust. Pomocy; czwartek – święto Przemienienia Pańskiego; I piątek miesiąca; sobota – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu.

3. W I piątek miesiąca o godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej i adoracja, kilka minut przed 18.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe.

4. Rozpoczął się sierpień. Przypominamy o zachęcie polskich biskupów, by w tym miesiącu zachować trzeźwość.

5. Przypominamy o godnym stroju, przychodząc na nabożeństwa do świątyni. Na tablicy ogłoszeń i w internecie są przypomnienia związane z panującym nadal stanem pandemii. Proszę się do nich stosować. Przestrzeganie zaleceń sanitarnych, związanych z pandemią koronawirusa, to wyraz naszej odpowiedzialności za siebie nawzajem, a także stosowanie w praktyce ewangelicznej zasady miłości bliźniego i troski o dobro wspólne

6. Polecam nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

7. Błogosławionej niedzieli, dobrego spokojnego tygodnia wszystkim życzymy. Szczęść Boże!