Ogłoszenia duszpasterskie na 5 lipca 2020

1. W tym tygodniu: poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; środa – św. Jana z Dukli, kapłana, o 18.00 Msza św. z Nowenną do MB Nieust. Pomocy; piątek – św. Benedykta, opata, patrona Europy.

2. W czasie wakacji w niedziele są trzy Msze św.: o 8.00; 10.00 i 18.00, a w tygodniu jedna: o 18.00. Kancelaria parafialna czynna jest w okresie wakacyjnym we wtorki i czwartki po Mszy św. czyli o godz. 18.30. Do końca wakacji nie podajemy ulic, których mieszkańców zapraszamy do sprzątania kościoła. Każdy może jednak przyjść w soboty o 13.00 i włączyć się w to dzieło. Szczegóły u pana kościelnego. Dziękuję p. Weronice Forma za piękne, świeże kwiaty przed ołtarz.

3. W czwartek w naszej parafii odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Firma, która tym się zajmuje, Green Office, część zysku przeznacza na wsparcie polskich misjonarzy w Afryce. Dla nas jest to też okazja do ekologicznego pozbycia się zużytego sprzętu: komórek, pralek, pił, baterii itd. Pełny wykaz znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. Sprzęt, którego chcemy się pozbyć trzeba dostarczyć w czwartek najpóźniej do godz. 15.00 na parking przed bramą wjazdową na plac kościelny, ale tak, by nie zastawić wjazdu.

4. Bracia Ratzingerowie w uroczystość Najświętszego Serca PJ razem odprawili Mszę Świętą. Tak jak 69 lat wcześniej, gdy tego samego dnia przyjęli święcenia kapłańskie. Kilka dni później starszy z barci odszedł do pana. A historię tę opisuje nowy „Gość Niedzielny”. Wciąż zbyt wielu katolików porusza się między wiarą a zabobonem. Podstawowe pytanie brzmi: czy można ufać Bogu i jednocześnie wierzyć w przesądy? Czy to jest grzech czy głupota? – odpowiedzi na te pytania znajdziemy w nowej „Niedzieli”.

5. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Katarzyna Wacławik i Dawid Kucza, oboje z naszej parafii; Piotr Narewski, par. św. Anny w Zabrzu i Aleksandra Błach z naszej parafii. Ktokolwiek znałby przeszkody do zawarcia tych małżeństw, w sumieniu jest zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej.

6. W dużych miastach dla tych nieco biedniejszych w tym roku hitem są wakacje na RODOS. Żeby nie było wątpliwości, to nie grecka wyspa, to skrót: Rodzinny Ogród Działkowy Ogrodzony Siatką.

Udanych wakacji odpoczywającym, pięknej pogody wszystkim, Bożego błogosławieństwa Parafianom i Gościom życzę. Szczęść Boże!