Ogłoszenia duszpasterskie na 28 czerwca 2020

1. W tym tygodniu: dzisiaj – Niedziela Serca dla Parafii – „Bóg zapłać” za każdą modlitwę, dobre słowo, ofiary złożone na tacę i konto bankowe; poniedziałek – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, tego dnia tradycyjnie zbierana jest taca na tzw. świętopietrze czyli działalność Stolicy Apostolskiej; środa – o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy; piątek – święto św. Tomasza Apostoła, to również I piątek miesiąca – o godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej i adoracja, kilka minut przed 18.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe.

2. Od dzisiaj wakacyjny układ Mszy św. Oznacza to, że w niedziele są trzy Msze św.: o 8.00; 10.00 i 18.00, a w tygodniu jedna: o 18.00. Zapraszam dzisiaj o 17.30 i w poniedziałek, wtorek o 18.00 na ostatnie nabożeństwa czerwcowe. Kancelaria parafialna czynna jest w okresie wakacyjnym we wtorki i czwartki po Mszy św. czyli o godz. 18.30.

3. Ksiądz Biskup odwołał dyspensę od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta. Przypominamy, że obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej wynika z trzeciego przykazania Dekalogu, a naruszenie go powoduje grzech ciężki.

4. Módlmy się za dzieci, młodzież i nauczycieli, którzy rozpoczynają wakacje. W czasie wypoczynku wakacyjnego nie zapominajmy o niedzielnej Mszy Świętej i codziennej modlitwie. Niech to będzie świadectwo naszej miłości do Pana Boga i przykład wiary dla dzieci i młodzieży.

5. Zapraszamy całą wspólnotę naszej parafii do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego 9 lipca (czwartek). Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy, którzy prowadzą misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii.

6. U pana kościelnego z tyłu kościoła można nabyć nowe numery tygodników. W „Niedzieli” przeczytamy o męskim różańcu w Sosnowcu – Klimontowie, a w „Gościu Niedzielnym” o tym czy i kiedy kawa szkodzi oraz o sanktuarium w Sejnach.

7. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, a więc m.in. Piotrom, Pawłom, Tomaszom, Elżbietom życzymy wielu Bożych błogosławieństw. Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!