Ogłoszenia duszpasterskie na 21 czerwca 2020

1. W tym tygodniu: dzisiaj – pierwszy dzień lata; wtorek – Dzień Ojca; środa – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; za tydzień – Niedziela Serca dla Parafii – „Bóg zapłać” za każdą modlitwę, dobre słowo, ofiary złożone na tacę i konto bankowe.

2. Od przyszłej niedzieli obowiązywać będzie wakacyjny układ Mszy św. Oznacza to, że od 28 czerwca nie będzie w niedziele Mszy św. o godz. 11.30, a w tygodniu najczęściej o 17.30. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: od poniedziałku do soboty po Mszy św. o 18.00; a w niedzielę, dzisiaj także, o 17.30.

3. W związku z przepisami władz państwowych ks. bp Grzegorz Kaszak odwołuje od 1 lipca ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele oraz w święta nakazane.

4. Decyzją Księdza Biskupa pod koniec sierpnia nastąpi zmiana w naszej parafii. Ks. Dariusz Ludera będzie pracował w sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Jego miejsce w naszej parafii zajmie ks. Arkadiusz Witkowski. Czas na podziękowania ks. Dariuszowi przyjdzie później, ale już teraz dziękuję mu za wielką życzliwość i wprowadzenie mnie w tajniki parafii na Juliuszu.

5. W związku z niewygasłą jeszcze epidemią koronwairusa, tegoroczna piesza Pielgrzymka Zagłębiowska będzie ograniczona do minimum: wezmą w niej udział wyłącznie przewodnicy grup.

6. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia oktawy Bożego Ciała.

7. Zapraszamy całą wspólnotę naszej parafii do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego 9 lipca (czwartek). Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy, którzy prowadzą misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii.

8. Wszystkim Solenizantom obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny składamy najlepsze życzenia i polecamy ich Panu Bogu przez wstawiennictwo naszej Patronki. Szczęść Boże!