Ogłoszenia duszpasterskie na 7 czerwca 2020

1. W tym tygodniu: poniedziałek – św. Jadwigi Królowej; środa – o 18.00 Nowenna do MB Nieust. Pomocy, w sposób szczególny modlić się będziemy o powołania kapłańskie w naszej diecezji; czwartek – uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa, kancelaria parafialna jest nieczynna; sobota – św. Antoniego z Padwy; przyszła niedziela – 21 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Sosnowcu.

2. W czwartek uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. tak, jak w niedzielę. Zadbajmy o udekorowanie naszych okien przez wywieszenie flag czy symboli eucharystycznych. Po Mszy św. o godz. 11.30 wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. W tym roku będą one, tak jak to było zapowiadane, wokół naszego kościoła. Bardzo proszę o ich wykonanie panie i panów pod kierunkiem księdza Dariusza i naszego pana kościelnego. Będzie miło, jeśli przyjdą też przedstawiciele najmłodszych parafian do sypania kwiatów.

W czwartek i niedzielę za tydzień nie będzie nabożeństwa czerwcowego wieczorem. Przez osiem dni trwać będzie oktawa Bożego Ciała. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.30 odmówimy litanię do Serca PJ, jeśli pogoda pozwoli przejdziemy w procesji wokół świątyni.

3. Zakupione zostało nowe nagłośnienie mobilne. Wykorzystamy je na Boże Ciało. Składa się na niego przenośny głośnik z własnym akumulatorem, statyw na głośnik i bezprzewodowy mikrofon. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy składając ofiary przyczynili się do tego zakupu. Zamontowane zostały również tzw. stopki przy drzwiach kościoła, by nie wiatr ich gwałtownie nie zamykał. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspierają naszą parafię poprzez ofiary na tacę i na nasze konto. Doceniamy każdy gest życzliwości i troski o naszą wspólnotę. Dziękuję również za wpłaty grabarzowi przy okazji pogrzebów: miesięczny wywóz śmieci z cmentarza pokrywany z tych wpłat to koszt 1100 zł. Dochodzi do tego woda i prąd. Dziękuję Weronice Forma za dbanie o świeże kwiaty przy ołtarzu, a Fabianowi Góreckiemu od pomalowanie kaplicy św. Barbary przed kościołem.

4. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Łukasz Kipka z Żor i Kamila Mas z parafii tutejszej; Dawid Stefanowski i Daria Czuryło, oboje z naszej parafii. Ktokolwiek znałby przeszkody do zawarcia tych małżeństw, w sumieniu jest zobowiązany do zgłoszenia tego w kancelarii parafialnej.

5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 18.00; w niedzielę o 17.30. Wyjątkiem jest, jak wspominałem, dzień Bożego Ciała i przyszła niedziela.

6. Polecam nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

7. Wszystkim Solenizantom obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny składamy najlepsze życzenia i polecamy ich Panu Bogu przez wstawiennictwo naszej Patronki. Dobrym Parafianom oraz miłym Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, a na cały tydzień życzymy: Szczęść Boże.