Ogłoszenia duszpasterskie na 15 marca 2020, III niedziela Wielkiego Postu

1. W tym tygodniu w czwartek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę wielu Bożych błogosławieństw.

2. Dzisiejsze spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych zostaje odwołane! Spotkanie z kandydatami do bierzmowania planowane na 20 marca odbędzie się w późniejszym terminie. Organizowany przez Akcję Katolicką 27 marca wyjazd do Cieszyna  zostaje odwołany!

3. Do odwołania wszystkie Msze św. (także w dni powszednie) sprawowane są w górnym kościele, aby zachować większe odległości między uczestnikami liturgii. Zadbajmy o higienę przed wyjściem do kościoła. Do kancelarii zapraszamy wyłącznie z najpilniejszymi sprawami. Bardzo dziękuję p. Małgorzacie Izydor za posprzątanie wczoraj z panem Józefem Grapą kościoła.

4. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 w kościele. Gorzkie Żale w niedzielę o 17.30 również w górnym kościele.

5. Na środku kościoła i dolnej kaplicy jest wystawiony krzyż adoracyjny. Można do niego przed lub po nabożeństwach podchodzić i oddawać cześć wyłącznie przez skłon głowy lub uklęknięcie.

6. Polecam nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny” u pana kościelnego.

7. Módlmy się za wszystkich, którzy walczą z chorobą: chorych i lekarzy, pielęgniarek, członków rodziny; za tych, którzy są obecnie pozbawieni Eucharystii; za wszystkich, którzy cierpią z powodu jakiejkolwiek niedogodności, którzy musieli zmienić swoje nawyki, którzy poniosą szkody ekonomiczne abyśmy umieli po chrześcijańsku przeżyć te trudności, ze wzrokiem skierowanym ku Niebu. Niech naszą modlitwą będą Suplikacje, które zaśpiewamy po błogosławieństwie.